Hotellet har komfortable, individuelt innredede rom med gratis wifi og utsikt over Tokyo Bay. Her finnes også butikk, en restaurant og en kafé og hotellet ligger kun en 3-minutters spasertur fra Kokusai Tenjjijo stasjon. Rommene har klimaanlegg, flatskjerm-TV og ekstra lange senger, kjøleskap, vannkoker og romslig bad med et utvalg badeprodukter. Restaurant Sosai Patio kan skilte med moderne lokal mat og internasjonale retter med en lokal vri.
Avreise fra Oslo Gardermoen. Mat og drikke på flyet er inkludert på langdistanse flyet.
Ankomst Tokyo, Japan og transfer med buss til hotellet og innsjekk.
Velkomstmiddag om kvelden.
Etter frokost på hotellet skal Tokyo utforskes. Det blir bytur og lunsj på en lokal restaurant. Tokyo var en søvnig liten fiskelandsby, men på begynnelsen av 1600-tallet ble byen sentrum for shogunen og landets maktsentrum. Det moderne Tokyo er en paradoksal blanding av gammel tradisjon og postmoderne kultur.
I løpet av dagen skal vi få se de viktigste attraksjonene og føle på byens puls, og nyte av den energiske atmosfæren og smake det japanske kjøkkenet når vi spiser lunsj sammen.
Etter frokost og utsjekk, blir det litt fritid før bussen tar oss ut til cruisehavnen og ombordstigning på MS Celebrity Millenium. Det blir orientering om sikkerhet ombord, og reiseleder samler gruppen for orientering rundt det praktiske om bord, før cocktails og felles middag om kvelden.
I dag kan det lønne seg å stå tidlig opp og få med innseilingen til Shimizu, og hvis været er klart troner det majestiske hellig fjellet Mount Fuji foran oss, eller Fuji-san som de lokale arbødigst kaller det. Det er mulig med en liten båttur på innsjøen Mt Fuji speiler seg i, eller en utflukt til en av de sjarmerende landsbyene som ligger ved foten av fjellet.
Osaka er et av høydepunktene på cruiset. Byen er vertskap for verdensutstillingen, som arrangeres på den kunstige øya Yumeshima. Teamaet for utstillingen er 'Design fremtidens samfunn for våre liv'. Danmark, Norge, Sverige, Finland og Island deltar med en felles nordisk paviljong i Osaka, med mål om å styrke forholdet til Japan og japanske selskaper. Vi skal besøke utstillingen, og siden skipet skal ligge her natten over, blir det god tid til å besøke andre attraksjoner i Osaka.
Kyoto, som var Japans hovedstad i over tusen år, er kanskje en av landets vakreste byer, med en godt bevart gammel bydel med tradisjonell arkitektur. I de trange gatene i Gijon kvarteret kan man fremdeles se geishaer i sine vakre kimonoer. Gijon var det gamle forslystelsesområdet med tehus hvor geishaene underholdt med sang og musikk. Kjente templer verdt å besøke er Kinkakuji - den gyldne paviljongen, og Nijo slottet som forteller samuraienes historie.
Kochi er en naturskjønn by på en av Japans hovedøyer, Shikoku. Her finnes en verdensberømt botanisk hage, med Chikurin-ji tempelet rett ved, grunnlagt av munker på 700 tallet. Byen har også et stort og fargerikt marked, spesielt kjent for sine tunfisk spesialiteter.
Hiroshima er kjent for sin tragiske historie som stedet for den første atombomben som ble brukt i krig, under andre verdenskrig. Hiroshima ble ødelagt 6. august 1945, da USA slapp den første atombomben over byen, som ble kalt "Little Boy". Bomben drepte umiddelbart rundt 70 000 mennesker, og tusenvis flere døde senere som følge av stråling og skader. Angrepet på Hiroshima, sammen med bombingen av Nagasaki tre dager senere, førte til Japans kapitulasjon og avslutningen på andre verdenskrig.
I dag er Hiroshima kjent for sitt engasjement for fred og nedrustning, og byen har blitt et symbol på kampen mot atomvåpen. Etter bombingen ble byen fullstendig gjenoppbygd, og i dag er den et viktig økonomisk og kulturelt senter i Japan.
Endelig en sjødag med tid til å slappe av og fordøye alle inntrykk fra de siste dagene! Det er tid for å nyte av alle skiptes flotte fasiliteter og aktivitetstilbud, eller lese en god bok på dekk, nyte et bedre måltid på en av skipets mange restauranter eller la deg varte opp med en papaplydrink ved bassenget.
Busan, den nest største byen i Sør-Korea, er kjent for sin strategiske beliggenhet ved kysten og er en viktig havneby og inngangsporten til et fascinerende land hvor kulturen er en unik blanding av gammelt og nytt. Moderne høyhus rager over gamle buddhisttempler. Busan var åsted for bitre kamper under Koreakrigen og FNs minnelund markerer det siste hvilestedet for troppene fra 16 nasjoner som ga sitt liv under konflikten.
Ombord på Celebrity Millenium kan man gå på interessante foredrag, trene eller svømme og nyte en spabehandling, eller delta på kurs - alt fra dansekurs til vinsmaking. Her finnes noe for alle!
Hakodate er en havneby på sørspissen av Hokkaido, den nordligste øya i Japan, og en av få japanske byer som ikke ble ødelagt under 2. verdenskrig. Byen er kjent for sin vakre beliggenhet, historiske betydning og imponerende utsikt. Hakodate er en av de eldste havnebyene i Japan og har en unik blanding av japansk og vestlig kultur, noe som gjenspeiles i byens arkitektur og atmosfære.
Aomori er fruktbart og kjent for dyrking frukttrær, spesielt epler og kirsebær. Kirsebærblomstring, eller sakura som det heter på japansk, er en stor begivenhet i landet, og tiltrekker seg både lokale og turister fra hele verden. Det er vanligvis i slutten av mars og i begynnelsen av april, men det varierer rundt om i landet og også pga klimaendringer. Hanami, som betyr 'å se på blomster', er en tradisjonell japansk folkefest hvor familier samles i parker under kirsebærtrærne og hygger seg med piknik.
Den siste dagen om bord på MS Celebrity Millenium, er en sjødag, og det passer godt etter mange travle havnedager, og gir tid til avslapning, og å fordøye alle inntrykkene de siste dager. Slapp av ved det deilige bassenget og nyt å bli vartet opp av hyggelig mannskap! Det er mange spennende aktiviter å være med på, og det holdes forlesninger om steder som blir besøkes.
Skipet ankommer Tokyo, etter frokost blir det utsjekk og transport til flyplassen, for reisen hjem til Norge.